Вълшебният свят
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Добре Дошли!
Добре Дошли в Светът на магьосниците! Вие и вашият герой сте способни на невероятни дела. Стига да повярвате в себе си. На път сте на промените света такъв, какъвто го познавате- било то към добро или към зло. Вие решавате!
За Учениците
Грифиндор- 0 т.
Рейвънклоу- 0 т.
Хафълпаф- 0 т.
Слидерин- 0 т.


До края на учебната година:

 

 Здрач

Go down 
+2
Алис Кълън
IwsSsY xD
6 posters
AuthorMessage
IwsSsY xD

IwsSsY xD


Брой мнения : 35
Join date : 2009-08-28
Age : 27
Местожителство : in my locked heat ;]

Здрач Empty
PostSubject: Здрач   Здрач EmptyFri 28 Aug - 14:05

Първо много ме нервеше, защото всички се бяха зарибили по него, обаче по-късно като ги прочетох много ме накефеха.
Сестра ми много харесва Едуард, обаче мен повече ме радва Джейк. Толкова е сладък и забавен Cool
17-годишната Бела се мести при баща си Чарли от слънчевия Финикс в дъждовния и вечно мрачен Форкс. Тя не обича студа и вятъра, още по-малко иска да се разделя от майка си, но прави това в името на щастието на Рене и Фил. Когато се мести тя се озовава в малко градче, където всеки се познава, а баща й Чарли е знаменитост пореди поста му като шериф. Още първия ден в училище всички момчета хлътват по нея, но тя не обръща внимание на нито едно от тях, е почти на никое от тях. Докато са в закусвалнята Джесика, момичето, с което се е запознала скоро, й показва семейство Кълън. То е доста голямо и странно. Доктор Карлайл и жена му Есме са осиновили 5 деца – Розали и Джаспър Хейл, Алис, Емет и Едуард. Но странното е, че всички от семейството са бледи повече от обичайното и в същото време са неземно красиви. Двама по двама те са заедно – Розали и Емет, Алис и Джаспър. Единствено момчето с бронзова коса и пуловер, идеално очертаващ гръдния му кош, на име Едуард, е сам. Очевидно всички момичета са хлътнали по него, но за него никоя не е достатъчно добра. Бела отначало го смята само за прекалено красив и прекалено странен, докато не отива в часа по Биология. Там единственото свободно място е до Едуард, но когато тя сяда до него той показва неприязъна си към нея. Запушва си носа и се отдалечава на възможно най-голямо разстояние. Веднага щом часа свършва той става и бързо излиза от стаята. Бела отива да даде документи с подписите на всички учители и вижда как Едуард се опитва да смени часовете си по Биология с нещо друго, каквото и да е. Бела е объркана и решава на следващия ден да му поиска обяснение, обаче той така и не се появява на училище. Няма го и следващия, и по-следващия ден. През поредния ден от училище Бела отива в часа по Биология и вижда Едуард там. Сяда на мястото до него, но този път той не я избягва, дори напротив, заговаря я. Така постепенно се сприятеляват. Един ден Бела се е облегнала на колата си и нейния приятел Тайлър изпуска контрола над колата си и е на път да блъсне Бела, но Едуард се озовава до нея и спира джипа с ръка. Послед Бела е отнесена в болница и говори с Едуард за това как може да се придвижи толкова бързо и как е успял да спре джипа, че дори е направил вдлъбнатина в него. Той не отговаря нищо и двамата се скарват. Но след това той отново й проговаря и така малко по малко се влюбват един в друг. През цялото време обаче той й повтаря, че ако е достатъчно умна и разумна няма да се сприятелява с него толкова много. Един ден приятелите на Бела организират малка екскурзия до плажът Ла Пуж през уикенда. Бела отива и там Джейкъб /стар семеен приятел/ й разказва историята, че Кълън са вампири. По-късно Бела пита Едуард и той си признава, че е вампир. Но тя не бяга от него и не се страхува. Следва първата й любов, първата целувка. Бела осъзнава, че не може без Едуард и той осъзнава същото. Тя се запознва със семейството му, но идват други вампири, които за разлика от Кълънови пият човешка, а не животинска кръв. Те веднага надушват кръвта на Бела и започват да я преследват. Семейство Кълън се разделя в опит да спасят Бела. Алис и Джаспър тръгват с нея, а другите разнасят следите й навсякъде. Но накрая вампирът, който я преследва я открива и я примамва в едно балетно студио. Но Кълън успяват да дойдат на време, за да я спасят от смъртта, но не и от ухапването, което й е нанесъл ловуващия вампир Джеймс. По нея започва да се разпространява отрова и започва превръщането й във вампир. Има само един начин за спасението й. Едуард да изсмуче отровата от кръвта й. Той захапва Бела и въпреки трудността да спре, успява да се овладее. Бела е приета в болница и веднага щом оздравява се връща във Форкс с Кълънови. Там тя отива на бала за завършване на годината със своя любим Едуард. Тя го моли да я ухапе и да я превърне във вампир, но той не е съгласен. Тя не се отказва и е твърдо решила, че един ден ще стане вампир със или без съгласието на Едуард.

---
Back to top Go down
Алис Кълън

Алис Кълън


Брой мнения : 2632
Join date : 2009-08-28
Age : 27
Местожителство : Sevlievo Cityy.. ;dd

Здрач Empty
PostSubject: Re: Здрач   Здрач EmptyWed 2 Sep - 18:56

Чесно казано,като започнах да я чета,първата глава не ми бе много интересна,но когато стигнах края на първата глава,се зарибих ужасно много и така прочетох и другите. I love you
Back to top Go down
Кейт Уотсън

Кейт Уотсън


Брой мнения : 1346
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Местожителство : По света и у Вас

Здрач Empty
PostSubject: Re: Здрач   Здрач EmptySat 5 Sep - 9:49

Харесах я още като прочетох онази част от главата в сайта на Егмонт. След това врънках нашите, като първо ги питах колко са готови да дадат за една книга и тогва им казах. Щом я получих, започнах да я чета. За 2 дена, като ходих и на училище, я прочетох. Страхотна е. Вманиячена съм по нея, любима книга - втора и четвърта.
Back to top Go down
Рамона Евънс
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Рамона Евънс


Брой мнения : 2245
Join date : 2010-04-07
Age : 28
Местожителство : Севлиево

Здрач Empty
PostSubject: Re: Здрач   Здрач EmptySat 10 Apr - 16:52

Супер е! И аз за два дена я прочетох. Very Happy Всичко в книгата е страхотно! "Здрач" както и останалите от поредицата са любимите ми книги. Е, има и още.. Very Happy
Back to top Go down
Крис Уорън

Крис Уорън


Брой мнения : 2173
Join date : 2009-08-28
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Здрач Empty
PostSubject: Re: Здрач   Здрач EmptySat 10 Apr - 21:45

Няма какво да кажа.За три дена я изчетох и останах възхитен.А пък цялата поредица я изчетох за седмица и нещо и почнах още два пъти да я чета.
Back to top Go down
LP_girl

LP_girl


Брой мнения : 1
Join date : 2011-01-09
Age : 32

Здрач Empty
PostSubject: Re: Здрач   Здрач EmptySun 9 Jan - 19:21

Уникални книги, не мога да опиша вълнението и нетърпението с което прелиствах всяка страница! Надявам се да се намери време да ги прочета отново! А също така съм огромна фенка и на филмовата поредица, най - добрата за мен! I love you Кейт monkey shine
Back to top Go down
Sponsored content





Здрач Empty
PostSubject: Re: Здрач   Здрач Empty

Back to top Go down
 
Здрач
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Вълшебният свят :: Забавления... :: Книги-
Jump to: