Вълшебният свят
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Добре Дошли!
Добре Дошли в Светът на магьосниците! Вие и вашият герой сте способни на невероятни дела. Стига да повярвате в себе си. На път сте на промените света такъв, какъвто го познавате- било то към добро или към зло. Вие решавате!
За Учениците
Грифиндор- 0 т.
Рейвънклоу- 0 т.
Хафълпаф- 0 т.
Слидерин- 0 т.


До края на учебната година:

 

 Флориш и Блотс-книжарница

Go down 
+16
Джош Фаро
Хейли Улиамс
Рамона Евънс
Mike14
Ренесме Кълън
Curly_Sue5
Майли Сайръс
Никълъс Грийн
Ник Джонас
Джейсън Крейг
Кейт Уотсън
Крис Уорън
Ема Грейнджър
IwsSsY xD
Darvin_99
Дир. Дъмбълдор
20 posters
AuthorMessage
Дир. Дъмбълдор
Admin
Дир. Дъмбълдор


Брой мнения : 233
Join date : 2009-08-27

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyThu 27 Aug - 20:34

Вие сте във “Флориш и Блотс” – книжарница на ул.”Диагон-али”, от нея се купуват учебниците за “Хогуортс”.

Учебник по Аритмантика
“Нумерология и граматика”

Учебник по Билкология
“Хиляда магически билки и плесени” от Филида Спора

Допълнително четиво:
”Енциклопедия на отровните гъби”
”Магически средиземноморски растения и техните свойства”.

Учебник по Вълшебство
“Класически заклинания” (от първи до седми курс) от Миранда Гошоук

Допълнителна литература:
"Аналогия на заклинанията от осемнайсети век"
"Древни и забравени заклинания и магии"
"Има ли пръчка, има ли начин".

Учебници за Грижа за Магическите Създания
“Фантастични животни и къде да ги намерим” и “Чудовищна книга за чудовища”

Още книги по темата:
"Видове змейове във Великобритания и Ирландия"
"От яйцето до пъкъла"
"Отглеждане на змейове за удоволствие и печалба"
"Пернати или копитни?"
"Ръководство за гледачи на змейове"
"Ръководство по психология на хипогрифите"
"Страховити обитатели на подводните глъбини"
"Студия върху агресивното поведение на хипогрифите"
"Хората, които обожават змейове”.


Учебници по Защита Срещу Черните ИЗкуства
"Тъмните сили: Ръководство за себеопазване" от Куентин Тримбъл
”Блуждаене с бродници”
”Ваканция с вещици”
”Екскурзия с вампири”
”Излети с Йети”
”Скитосване с върколаци”
”Туризъм с тролове

Допълнителна литература по темата:
”Възход и падение на Черните изкуства”
”Основи за урочасването за дейни и гневни”


Учебници по Наука за древните букви руни
”Древните руни стават лесни”


Учебници по История на Магията
“История на магията” от Батилда Багшот
“Магическа теория” от Ейдълбърт Уофлинг

Допълнително четиво:
”Велики магьосници на двайсети век”
”Забележителни магически имена на нашето време”
”Значителни съвременни магически открития”
”Изследване на най-съвременните тенденции в магията”
”История на “Хогуортс”
”По следите на магическите събития”
”Справочник по средновековна магия”.


Книги, свързани с предмета Летене и Куидич
“Куидичът през вековете”
“В полет с гюллетата”

Учебник по Мъгълознание
“Бит и обществен живот на британските мъгъли”


Учебник по Отвари
“Магически разтвори и отвари” от Арсениус Джигър


Учебник по Пророкуване
“Разбулване на бъдещето” от Касандра Ваблатска

Допълнително литература:
”Предсказване на непредсказуемото:как да се защитим от изненади”
”Прокоби за смърт: какво да правим, ако разберем, че идва най-лошото”
”Счупени кълба: когато късметът ни напусне”


Учебник по Трансфигурация
“Ръководство по трансфигурация” (за начинаещи, за средно напреднали, за напреднали) от Емерик Суич

Всички изброени неща горе струват по 5 галеона.Задължителните неща,които трябва да си купите са:

-Учебник по Трансфигурация
-Учебник по Вълшебство
-Учебник по ЗСЧИ
-Учебник по ГЗМС
-Учебник по История на магията
-Учебник по Отвари





Пера:
Фениксови-3 галеона
Паунови-1 галеон
Лебедови-3 галеона
Пачи- 1 галеон
Самопоправящи се- 2 галеона

Мастило:
Невидимо-3 галеона
Цветно-2 галеона
Обикновено-1 галеон

Пергамент:
10 бр.- 1 галеон
Back to top Go down
https://hogwartsworld.bulgarianforum.net
Darvin_99




Брой мнения : 58
Join date : 2009-08-28
Местожителство : Годрикс Холоу

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySat 29 Aug - 12:40

Джордж влезе в книжарницата Флорш и Блотс. Той избра учебниците си мастилото и другите нащица. Когаго беше готов той даде нещата си на продавача. А те бяха:
Магически разтвори и отвари,История на магията,Тъмните сили:ръководство по себеопазване,Фантастични животни и къде да ги намерим,Чудовищна книга за чудовища,Класически заклинания(от първи до седми курс),Ръководсто по Трансфигурация(за начинаещи,за средно напреднали,и за напрeднали),Фениксови пера,Обикновено мастило и 10 броя пергамент.
След като остави нещата там той попита:
-Извинете,колко ще струват тезинеща?
-40 галеона.
Джордж Лупин даде галеоните и взе учебниците.
Back to top Go down
IwsSsY xD

IwsSsY xD


Брой мнения : 35
Join date : 2009-08-28
Age : 27
Местожителство : in my locked heat ;]

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySat 29 Aug - 12:46

Учебниците ядосваха Бела, ако трябваше да бъде честна никога не беше ги харесвала. Именно за това влезна с най-малко желание във Флориш и Блотс.
Купи си първо книгите за училище. Общо те струваха ( 6 учебника по 5 галеона, кой може да смята? Laughing ) 30 галеона. Тъкмо се беше зарадвала, че е свършила с книжарските покупки, когато си спомни, че няма пергамент, пера и други такива неща с етикет "от първа необходимост"=) За това се върна и си взезе 10 бр. пергамент ( 1 галеон ), едно обикновено мастило ( 1 галеон ) и едно лебедово перо ( 3 галеона, но си струваше, лебедите бяха наистина удивителни създания).
Общо в книжарнитаца похарчи 35 галеона.
Back to top Go down
Ема Грейнджър

Ема Грейнджър


Брой мнения : 34
Join date : 2009-08-28

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySat 29 Aug - 18:15

Ема описва случилото се:
"Първо отидохме във Флориш и Блотс. Много бях развълнувана, защото това бяха първите ми покупки за училище.
Още с влизането си ми направи впечатление, че всяко местенце беше запълнено с книги и книжни принадлежности. Стори ми се направо... неестествено. Усмихнах се на продавача и му подадох списъка с книгите.
- Хогуортс, нали, русокоске? - усмихна ми се той в отговор. - Веднага ще ти донеса книгите.
След няколко минути човекът се върна, натоварен с книги.
- Това ли са? - попитах аз.
Той кимна.
- Ще ми трябва още хъм... Пергамент.... 10 броя.
Измислих бройката на момента.
- Мастило, обикновено - продължих да изреждам, а мъжът вадеше необходимите ми неща. - И също и перо...
- Виж тук имаш голям избор - кимна ми насърчително той. - Пауново, фениксово, лебедово, самопоправящо се, паче...
- Всъщност дайте ми 2 пунови пера, става ли?
Мъжът кимна и ги добави към покупките ми.
- Общо ми дължиш, хъм, 34 галеона.
Платих му и излезнах, уверена че съм се преборила успешно с първия магазин. "
Back to top Go down
Крис Уорън

Крис Уорън


Брой мнения : 2173
Join date : 2009-08-28
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySat 29 Aug - 18:45

Следващото място ,където се отби момчето беше книжарницата Флориш и Блотс,от която трябваше да си вземе учебниците за учебните предмети. Той много обичаше книгите,сборниците,откъдето научаваше много неща и се запознаваше със най-различни неща от световнаат история и литература.Крис държеше във ръката си списък със определените учебници,който трябва да си вземе.Кристофър по-начало беше много ученолюбив и обичаше да чете през свободното си време,така че със удоволствие влезе във магазина.
Не му оставаше много време до края на разходката му във Лондон,така че трябваше по-бързо да приключи със покупките си, тъй като трябваше и да хване влака за Хогуортс.
Забеляза,че във момента няма хора и бързо отиде до касата :
-Здравейте,г-жо Адамс-поздрави я Крис. Бих искал да си куп я следните учебници за училище:Учебник по Билкология
“Хиляда магически билки и плесени” от Филида Спора, Учебник по Вълшебство
“Класически заклинания” (от първи до седми курс) от Миранда Гошоук, Учебници за Грижа за Магическите Създания
“Фантастични животни и къде да ги намерим” и “Чудовищна книга за чудовища”, Учебници по Защита Срещу Черните ИЗкуства
"Тъмните сили: Ръководство за себеопазване" от Куентин Тримбъл
”Блуждаене с бродници”
”Ваканция с вещици”
”Екскурзия с вампири”
”Излети с Йети”
”Скитосване с върколаци”
”Туризъм с тролове
Учебници по История на Магията
“История на магията” от Батилда Багшот
“Магическа теория” от Ейдълбърт Уофлинг, Учебник по Отвари
“Магически разтвори и отвари” от Арсениус Джигър, Учебник по Трансфигурация
“Ръководство по трансфигурация” (за начинаещи, за средно напреднали, за напреднали) от Емерик Суич
Освен това искам да си купя фениксови пера и невидимо мастило-парави своята поръчка мочето и изчака встрани,за да може продавачката да смогне да му опакова нещата и да му ги донесе. Госпожа Адамс доста се забави,тъй като едва смогваще със многобройните покупки,но все пак малко изморена след десетина минути,дойде на касата и му даде опакованите неща.
-Цялаат сума е 81 галеона-каза продавачката и Крисотофър плати цялата сума.Взе си покупките и след като си размениха още няколко приказки,излезе то книжарницата и продължи нататък.
Back to top Go down
Кейт Уотсън

Кейт Уотсън


Брой мнения : 1346
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Местожителство : По света и у Вас

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySat 29 Aug - 19:19

-Колко много книги! - ахна Кейт при влизането си във "Флориш и Блотс". Едва не се разпищя - обичаше книгите толкова, колкото семейството и китарата си. Знаеше какво и е нужно, затова веднага се запъти към продавачът. Поиска му нужните учебници, а също и ”История на “Хогуортс”, общо 35 галеона. Поиска също така и пера - две от лебед, две самопоправящи се - вече станаха 45 г. Мастило - едно невидимо, две цветни, две обикновенни и двадесет броя пергамент. Цялата покупка беше на стойност : 55 галеона. Момичето се позавъртя още пет - десет минути и казвайки " Приятен ден! " се запъти към вратата. Излезе и влезе в магазина отсреща.
Back to top Go down
Джейсън Крейг

Джейсън Крейг


Брой мнения : 14
Join date : 2009-09-01

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyThu 3 Sep - 7:23

Джесън вече беше в книжарницата на Флориш и Блотс, като още от влизането си бе залят с непрятната атмосфера на книжа.Щеше д аси купи учебниците от тук, въпреки, че едва ли щяха да му трябват доста през годината.По принцип Джейсън не обичаше да чете много книги, затова и бе причинат ад аима неприязън към тях.Взе набързо нещата които си бе наумил да купи, като плати и напусна.

Списък на покупките:
“Ръководство по трансфигурация”
“Класически заклинания” (първи курс)
"Тъмните сили: Ръководство за себеопазване"
“Фантастични животни и къде да ги намерим”
“Чудовищна книга за чудовища”,
“История на магията”
“Магически разтвори и отвари”
Фениксово перо
Невидимо, цветно и обикновенно мастило
10 бр пергамент

Общо: 45 галеона
Back to top Go down
Ник Джонас

Ник Джонас


Брой мнения : 11
Join date : 2009-09-08
Местожителство : Лондон

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyWed 9 Sep - 13:05

Ник влезе в книжарницата той беше много развълнуван, защото обичаше да чете,
той отиде при продавача и му каза, че ще са му нижни
учебник по Трансфигурация,
учебник по ЗСЧИ,
учебник по Вълшебство,
учебник по ГЗМС,
учебник по Отвари,
учебник по История на магията
и 20 пергамента.
Продавача подаде нещата на Ник и му каза, че ще струва 32 галеона.
Ник подаде парите и излезе от магазина като се запоти към магазина за мантии.
Back to top Go down
Никълъс Грийн

Никълъс Грийн


Брой мнения : 481
Join date : 2009-09-11
Age : 30
Местожителство : From the inside..:]

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyFri 11 Sep - 15:53

Дерек влезе в магазина и купи:
-Учебник по Трансфигурация
-Учебник по Вълшебство
-Учебник по ЗСЧИ
-Учебник по ГЗМС
-Учебник по История на магията
-Учебник по Отвари

Пера:
Пачи- 1 галеон

Мастило:
Обикновено-1 галеон

Пергамент:
2 бр. - 20 галеона

Дерек взе нещата и излезе.
Back to top Go down
Майли Сайръс

Майли Сайръс


Брой мнения : 4
Join date : 2009-09-14

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyMon 14 Sep - 17:28

Когато Майли влезе в книжарницата си каза:
-Леле,колко много книги!
После тя подате лист на който пишеше нужните нешта за училище.
Тя ги купи на излизане пък рече:
-Много полезни книги за човешкия труд!
[i]
Флориш и Блотс-книжарница Icon_cheers Флориш и Блотс-книжарница Miley-cyrus
Back to top Go down
http://hannah-montana-ioni.dir.bg
Curly_Sue5




Брой мнения : 6
Join date : 2009-10-23

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyFri 23 Oct - 20:44

Отворих старата замъглена врата и едно дребно звънче звънна.
Вътре миришеше прекрасно (поне аз така мислех) на книги.
Отидох до щанда:
-Добър ден...Ъ-ъ,ще искам цялата задължителна литература и книгата ”Счупени кълба: когато късметът ни напусне”...-малко се притесних.
-А ще желаете ли пера,мастило или пергамент?
-Оу,да..-смънках аз.-Бих искала две лебедови пера,четири обикновенни мастила и двадесет броя пергамент.Което прави...-хич ме нямаше в изчисленията.
-47 галеона.
-Да-съгласих се аз и подадох парите.-Приятен ден!-казах аз и продължих разходката си в Диагон-Али.
Back to top Go down
Ренесме Кълън

Ренесме Кълън


Брой мнения : 218
Join date : 2010-01-19
Age : 27
Местожителство : София

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyMon 25 Jan - 9:31

Ренесме влезе в книжарницата. Торбите от Мадам Молкин й пречеха да се движи, но тя ги остави близо до вратата, надявайки се някой да не се зарадва на дрешки размер "Много слаб". Погледна списъка си с учебници и се насочи към щанда за ученически потребности. Взе книгите, които едвам можеше да носи и някакси ги довлече до катедрата, която служеше за каса. Непосредствено до нея се оказаха пергаментът, перата, мастилото и другите такива джунджурийки. Взе си фениксово перо, две пачи пера, 30 броя пергамент и две шишенца обикновенно мастило.
Продавачът прибра всичко в плик и й го подаде.
- 40 галеона - каза с усмивка той.
Ренесме плати и взе тежкия плик, пълен с учебници. Запъти се към вратата, където торбите с дрехи си седяпа непокътнати. Взе и тях и се запъти към следващия магазин.
Back to top Go down
http://www.twilight.foromotion.net
Mike14

Mike14


Брой мнения : 18
Join date : 2010-02-15
Age : 26
Местожителство : Между Луната и слънцето!

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyTue 16 Feb - 18:14

Майкъл влезе в Флорш и Блотс- магазина за учебници. На касата стоеше продавач който не изглеждаше много симпатичен. Майкъл посегна да вземе един учебник но продавачът го спря и му каза високо:
-Не пипай! Вече не се взима учебници от рафтовете. Трябва да ми кажеш какво искаш!
"Брей,той съвсем е изкукуригал" мислеше си Майкъл докато вадеше листа с покупките.
-Добре... Искам Ръководство по Трансфигурация за начинаещи средно напреднали и напреднали от Емерик Суич,Класически заклинания от първи до седми курс от Миранда Гошоук,Тъмните сили:ръководство за себеопазване от Куетин Тримбъл,Фантастични животни и къде да ги намерим,История на магията от Батилда Багшот,магически разтвори и отвари от Арениус Джигър,пачи пера,обикновено мастило и десет паргамента.
-33 галеона-каза продавача сърдито.
Майкъл взе нещата и даде галеоните.
Back to top Go down
Рамона Евънс
Рейвънклоу
Рейвънклоу
Рамона Евънс


Брой мнения : 2245
Join date : 2010-04-07
Age : 28
Местожителство : Севлиево

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyFri 9 Apr - 8:50

Кристен разказва:
Влязох в книжарница „Флориш и Блотс”. Всичко беше толкова ново за мен. Приближих се към продавача несигорно, със списъка в ръка.
- Добър ден! – поздравих аз.
- Здравейте! – продавачът ми се усмихна в отговор.
- Ъ.. Ще ми трябват учебници по Трансфигурация, Вълшебство – зачетох списъка – ЗСЧИ, ГЗМС, История на магията и.. учебник по Отвари. – когато вдигнах поглед, продавачът вече изваждаше от шкафовете нащата, които бях изредила. След по-малко от пет минути, учебниците бяха стоварени пред мен на купчина.
- Ще желаете ли нещо от допълнителнта литература? – попита той.
- Ами... „Предсказание на непредсказуемото: как да се защитим от изненади”.
Човекът се втурна веднага да донесе четивото и след миг го прибави към купчинката ми.
- Ще искам и от перата.
- Какъв вид, госпожице? Фениксови, Паунови, Лебедови, Пачи и Самопоправящи се?
Каквато бях непохватна, сигорно, щеше да ми трябват от самопопряващите се.
- Ами, от.. едно от самопоправящите се и.. две лебедови. – погледнах към мастилото - Също и обикновенно мастило и от цветното.
- Добре.. готово.
- А, и ще искам пергамент.
- Колко?
- Ам.. 10 бройки.
Огледнах се запоследно, за да видя, дали нещо не съм пропуснала. Обърнах се отново към продавача.
- Колко ще струва? - попитах аз.
- Всичко общо.. 47 галеона.
Платих и взех купчината.
- Довиждане! - казах и излязох.
Back to top Go down
Хейли Улиамс

Хейли Улиамс


Брой мнения : 281
Join date : 2010-04-10

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySat 10 Apr - 18:38

Влязох и извадих списъка с учебниците които трябваше да нося,след това ме попитаха кои ми трябват и аз започнах да изреждам
искам Учебник по Вълшебство
“Класически заклинания” (от първи до седми курс) от Миранда Гошоук Учебник за Грижа за Магическите Създания“Фантастични животни и къде да ги намерим” Учебник по Защита Срещу Черните ИЗкуства ”Ваканция с вещици” Учебник по История на Магията “История на магията” от Батилда Багшот Учебник по Отвари
“Магически разтвори и отвари” от Арсениус Джигър Учебник по Трансфигурация
“Ръководство по трансфигурация” (за начинаещи, за средно напреднали, за напреднали) от Емерик Суич 2 броя самопоправящисе пера.3 шишенца обикновено мастило и 30 броя пергамент.Колко ви дължа?
67 галеона!
-Ето заповядайте!
И така излязох щастлива имах всичко,сега вече можеше да си почина след дългия ден!
Back to top Go down
Джош Фаро

Джош Фаро


Брой мнения : 16
Join date : 2010-04-13

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyWed 14 Apr - 16:45

Втора спирка-книжарницата.Влязох вътре и видях че има много хора.Затова извадих намачкания списък от джоба си и започнах да се оглеждам къде са учебниците за първокурсници.След дълго лутане ги открих.Започнах да тръпам всички необходими учебници в ръцете си.Когато вече бях готов и отидох на касата,там нямаше никого.Толкова много ли се бях забавил?
-Супер!Ходещи учебници!-засмя се момичето на касата,понеже от тях не се виждаше главата ми.
-И така нека да видим какво сте си избрали:
-Учебник по Трансфигурация
-Учебник по Вълшебство
-Учебник по ЗСЧИ
-Учебник по ГЗМС
-Учебник по История на магията
-Учебник по Отвари
-Първокурсник,а?
-Ами да!
-Супер ами ще искате ли някакви пера има Фениксови-3 галеона
Паунови-1 галеон Лебедови-3 галеона Пачи- 1 галеон Самопоправящи се- 2 галеона?
-Ще взема две самопоправящи се!
-Отличен избор ами мастило имаме Невидимо-3 галеона Цветно-2 галеона Обикновено-1 галеон.
-Ще искам две бурканчета обикновено!
-И последното което ще ти трябва е пергамент,искаш ли?
-Да ще взема 20 броя!
-Отлично,заповядай!
Платих всичко и излязох за да продължа това пазаруване
Back to top Go down
Деми Ловато

Деми Ловато


Брой мнения : 17
Join date : 2010-04-25

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySun 25 Apr - 15:17

Влязох в книжарницата Флориш и Блотс
- Здравейте може ли да ми дадете ли учебници по Трансфигурация, Вълшебство – зачетох списъка – ЗСЧИ, ГЗМС, История на магията и.. учебник по Отвари?
След няма и 1 минута всичко беше пред мен!
-Искам и от ”Предсказване на непредсказуемото:как да се защитим от изненади” 1 бройка!
- Друго ще има ли?
- Да! Пера:
едно от самопоправящите се и.. две лебедови. – Също и обикновенно мастило и от цветното. А, и ще искам пергамент.
- Колко?
- 10 бройки.
- Колко ще струва? - попитах аз.
- Всичко общо.. 47 галеона. Smile
Платих и взех купчината.
- Довиждане! - казах и излязох носейки грамадната купчина!
Back to top Go down
Иън Рукууд

Иън Рукууд


Брой мнения : 158
Join date : 2010-05-02

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptySun 2 May - 9:53

Иън влезе в книжарницата и купи:
-Учебник по Трансфигурация
-Учебник по Вълшебство
-Учебник по ЗСЧИ
-Учебник по ГЗМС
-Учебник по История на магията
-Учебник по Отвари
Пера:
Фениксови-3 галеона
Паунови-1 галеон
Пачи- 1 галеон

Мастило:
Обикновено-1 галеон

Пергамент:
30 бр.- 3 галеона
Back to top Go down
Кейтлин Морисън

Кейтлин Морисън


Брой мнения : 13
Join date : 2010-11-22

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyMon 29 Nov - 18:27

Кейтлин влезе бързо в книжарницата и затършува из рафтовете.. Събра на купчина всички нужни учебиници, книгата ”Възход и падение на Черните изкуства” и се отправих към останалите нужни материали - 2 фениксови пера и едно самопоправящо се, 30 броя пергамент, едно невидимо мастило, 2 броя цветно и два броя обикновено. Стоварих всичко пред разсеяната продавачка. Странно, мислех, че тук продаваха само мъже или поне името ми навяваше такива мисли.
- Дължите точно 96 галеона. - оповести тя и прибра всички в една хартиена торба.
Подадох и парите и побързах да изляза.
Back to top Go down
Роуз Кълън
Грифиндор
Грифиндор
Роуз Кълън


Брой мнения : 30
Join date : 2011-06-01
Age : 27
Местожителство : Next to the Hell

Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница EmptyWed 1 Jun - 19:14

Влязох в книжарницата.
-Здравейте.-казах мило.
-Добър ден.
Подадох списъка.
-Ще ми трябват тези.Две самопоправящи се пера,едно фениксово,от трите вида мастила и 20 бр. пергамент.-изброих нещата набързо.
След малко всичко беше пред мен.
-Колко ви дължа?-попитах
-44 галеона.
Подадох и дължимото.
-Довиждане.-казах докато излизах от книжарницата.
Back to top Go down
Sponsored content





Флориш и Блотс-книжарница Empty
PostSubject: Re: Флориш и Блотс-книжарница   Флориш и Блотс-книжарница Empty

Back to top Go down
 
Флориш и Блотс-книжарница
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Вълшебният свят :: Архив :: Архив-
Jump to: